Натисніть "Шукати" для пошуку інформації що вас цікавить
Зачекайте будь ласка, ми виконуємо ваш пошуковий запит...
ДП "Шепетівський військовий лісгосп"

Відпочинок у лісі – це романтично, затишно і дуже традиційно для кожного з нас, особливо у теплу пору року. Але він має бути комфортним і максимально безпечним – причому це стосується як відпочивальників, так і власне лісу. Особливої актуальності ця тема набуває під час пожежонебезпечного періоду. Тому працівники лісгоспу досить багато уваги приділяють створенню рекреаційних пунктів.

Їх облаштовують переважно вздовж автомобільних трас. Тоді лісівники дбають ще й про те, аби до зони відпочинку був зручний під’їзд і можливість припаркувати авто. Але такі ж рекреаційні майданчики можуть бути в глибині лісу або поблизу населених пунктів – в місцях, традиційно вибраних місцевими мешканцями для свого відпочинку.

В кожному такому пункті є зручні дерев’яні столи й лави, ошатні альтанки, накриття від дощу. Розмір майданчику може бути меншим – осіб на 10 або більшим, тож відпочивальники мають змогу обирати – щоб було просторо чи більш затишно. А вже кам’яні мангали додають не тільки затишку, а й романтики. Крім того, їхня наявність (або ж спеціально облаштовані місця для розведення вогню) – це зручно для людей і водночас це безпечно, адже вогонь є найбільшим ворогом лісу.

На території  Хмельницького лісництва розташована  гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело здоров’я». Це прекрасне та  мальовниче місце. Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 30.03.2004 р. №22-11/2004 було затверджено про передачу пам’ятки  під охорону, задля  збереження в природному стані пам’ятки природи – джерела. Працівники лісгоспу вбачають для себе за головне збереження цієї чудової місцини у недоторканому стані.

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення „Вікові дуби” розташована в Кам’янець- Подільському лісництві.  Вона створена з метою збереження  вікових дубів рішенням облвиконкому від 30.08.1990 р. №189. Дуб – одне із найбільш шанованих та оспіваних в українському фольклорі дерев. Колись дубові діброви та ліси вкривали великі площі території майже по всій Європі, від Скандинавії до степової зони. Зараз від могутніх лісів залишились лише клаптики, а старі дуби взагалі майже не збереглися. Саме тому цей осередок лісу, де зростають дуби якім більше сотні років й отримало статус пам’ятки природи.

Лісове господарство ведеться інтенсивно. Виконується весь комплекс лісогосподарських робіт - рубки догляду та головного користування, вирощування посадкового матеріалу та створення лісових культур, охорона лісу від пожеж та самовільних рубок, впроваджений поквартальний метод догляду за насадженнями, що дозволяє утримувати у належному стані значні площі лісових насаджень.

На жаль, наші громадяни частенько грішать тим, що залишають після свого відпочинку сміття. Щоб запобігти засміченню лісових масивів, лісівники облаштовують спеціальні місця для збору сміття. Проте їхніх зусиль буває недостатньо. А засмічення приносить величезну шкоду довкіллю, може отруювати обширні території, ще й слугувати причиною лісових пожеж. Тож лісівники сподіваються на свідомість відпочивальників. Господарі лісу вкотре просять відвідувачів рекреаційних пунктів не смітити, поважати їхню працю, цінувати створене – не пошкоджувати збудованих дерев’яних споруд, не псувати їх написами чи різьбою. Адже на їхнє будівництво, постійну підтримку чистоти й порядку йдуть чималі кошти. Та й кожен приходить відпочивати не останній раз, тож варто подбати, щоб і наступного разу в місці відпочинку було затишно й приємно.

У багатьох рекреаційних пунктах передбачено місця для розбивки наметів. Подбали господарі лісу і про найменших своїх гостей: дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, пісочницями присутні в багатьох цих зонах. Це допомагає повноцінно відпочити і дорослим, і малим.

До рекреаційно-оздоровчих лісів з обмеженим режимом користування віднесені: лісогосподарська частина лісів зеленої зони. Такі місця є й на теренах нашого лісгоспу. У Славутському районі у 1999 році на території лісових насаджень військового лісгоспу створено ботанічний заказник місцевого значення “Шундерова дача”, який названий на честь ветерана Великої Вітчизняної війни, техніка лісовода Шундера Сергія Івановича. Це мальовничі заліснені схили берега річки Горинь. Тут зростає конвалія травнева, підсніжних звичайний, чимало видів лікарських рослин. Рішення №2 1 листопада 1996 року прийняла про створення цього заказника 8 сесія Хмельницької обласної адміністрації. Загальна його площа становить 23,2 га. Працівники військового лісгоспу вбачають головним своїм завданням на цій чарівній місцині краю зберегти залісненими схили  Горині, використовуючи довкружні ліси для естетично - виховної, природоохоронної, оздоровчої мети.