loader
Натисніть "Шукати" для пошуку інформації що вас цікавить
Зачекайте будь ласка, ми виконуємо ваш пошуковий запит...
ДП "Шепетівський військовий лісгосп"



28.09.2017 13:59 - давність новини: 7 р.

Категорія: Загальні новини

Автор:  Прес-служба Шепетівського військового лісгоспу

Правила зрізання. Як правильно збирати гриби, не ризикуючи отруїтися.

Коли настає осінь, настає пора збору грибів, яка дарує і дорослим, і особливо дітям багато позитивних емоцій, адже похід в ліс за грибами – це справжнісіньке пригода, яка кожного з його учасників змушує відчути себе мисливцем на «делікатесної полюванні».

Для тих, хто розбирається в грибах, «грибне полювання» – це не просто можливість запастися натуральними, зібраними власними руками інгредієнтами для смачної їжі, але ще і спосіб просто відпочити в чарівному осінньому лісі, насолоджуючись таємничими звуками природи, прогулянками по незвіданих стежках. Але як зробити це хобі безпечним та цікавим?

Правила збирання грибів

1. Ні в якому разі не слід брати невідомі гриби. Імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока.

2. Вирушати по гриби рекомендують рано вранці. Оптимальний час для збирання грибів - 6-7 година ранку.

3. Збирати гриби краще в корзинку з берести або вербових прутів. У них гриби краще зберігаються. Целофанові та паперові пакети для цього непридатні: "урожай" швидко зіпріє через погану циркуляцію повітря.

4. Сирі гриби пробувати на смак суворо заборонено.

5. Не можна збирати старі, перезрілі гриби. Вони дуже часто є отруйними.

6. Якщо напередодні пройшов легкий теплий дощ, і водночас світило сонце, то це вірна ознака того, що в лісі зараз багато грибів.

7. За перших же симптомів отруєння (нудота, біль у шлунку) слід негайно звернутися до лікаря. Грибне отруєння небезпечне тим, що досить часто закінчується летальним результатом - якраз через те, що люди нехтують правилами безпеки.

Найпопулярніші гриби в Україні

Білий гриб (мал.1). Зустрічається у листяних лісах. Колір капелюшка залежно від умов росту може бути різним: від білуватого до темно-коричневого. Форма капелюшка - подушковидна, опукла, м'ясиста, має діаметр до 25 см. М'якоть капелюшка - біла, щільна, товста, її колір на зламі не змінюється. Ніжка у нього масивна, висота може досягати 20 см.

Лисичка (мал.2). Капелюшок у зрілих грибів може досягати до 10 см у діаметрі. Вона щільна, м'ясиста, по краю хвиляста, порізана. Кольори можуть відрізнятися від яскраво-жовтого кольору до молочно-жовтого. М'якоть щільна, пружна, жовтувата. Ніжка щільна, гладка, звужена донизу. Її висота зазвичай складає 4-7 см, товщина - 2-4 см.

Польський гриб (мал.3). Він росте від червня до кінця листопада у хвойних і листяних лісах. Капелюшок зазвичай має каштаново-бурий відтінок, він гладенький, у сиру погоду злегка клейкий. Діаметр - до 15 см. Ніжка зазвичай має висоту до 12 см, а товщина становить 3-4 см.

Опеньок (мал.4). Росте у листяних і хвойних лісах, садах, на пеньках, стовбурах, корінні дерев та чагарників великими, тісними групами. Капелюшок плоский, в центрі  знаходиться горбок. Колір його може бути сірим або коричневим з відтінком жовтого. На нижній стороні капелюшка розташовані часті білі або жовтуваті пластини. Ніжка висотою 5-10 см., Товщина до півтора сантиметрів, але донизу поступово потовщується. Колір ніжки часто збігається з кольором капелюшка, але може бути трохи світліше.

Чорний груздь (мал.5). Грузді ростуть колоніями до пізньої осені. Капелюшок у них темно-оливковий, із помітними концентричними колами. Її діаметр може складати від семи до п'ятнадцяти сантиметрів. М'якоть щільна, тендітна, біла, на зламі темніє. Ніжка зазвичай має у довжину і ширину близько 8 см.

Маслюки (мал.6). Основний урожай цих грибів збирають у штучних соснових насадженнях, які досягли висоти 3-8 метрів. Стара опала хвоя та сухий хмиз не приховують ґрунт, не можуть утримувати воду.