Лісозаготівля – комплекс заходів, спрямованих на отримання лісопродукції в стиглих лісах, як кінцевий результат лісовирощування, а також – це якісне та санітарне покращення насаджень, скорочення термінів вирощування деревини та покращення продуктивності лісів.
Метою рубок заготівлі деревини є отримання деревної сировини. Її проводять в спілих лісостанах, коли деревина сягає певних розмірів. Рубка стиглого лісу має вирішувати три основні завдання: поновлення лісу, екологічні завдання й отримання деревини і той деревної продукції. Рубки догляду проводять у лісі, починаючи з молодого віку і її до вікуприспеваниядревостоя до рубання заготівлі деревини.
Заготівля лісу здійснюється на заздалегідь виділеної площі, яку називають лісосіка, ділянка або відвід (ділянка лісу, що була відведена виключно для рубки дров). Крім цього, під лісозаготівлею так само розуміють часткову (вибіркову) вирубку на площі лісової дачі дерев необхідного розміру і властивостей (якостей), що підлягають видаленню з господарських міркувань (сухостійні, суховершинні, пошкоджені вітром, що були заглушені та пригноблені, а також при проріджуваннях і прохідних рубках в молодняках і так далі). Тим не менш, навіть на лісосіках та інших ділянках лісозаготівлі рубка може проводитися різними способами: або зрубують всі дерева суцільно (підряд), або зрубуються певні дерева в декілька прийомів через відомі проміжки часу або по закінченні рубки на виділеній для заготівлі площі повинні бути залишені усі дерева відомої породи або відомих розмірів або з особливої (спеціальної) метою тільки деякі, наприклад, насінники, необхідні для поновлення до наступного обороту рубки та інші подібні дерева.