Натисніть "Шукати" для пошуку інформації що вас цікавить
Зачекайте будь ласка, ми виконуємо ваш пошуковий запит...
ДП "Шепетівський військовий лісгосп"

Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень.

Одночасно з вирубуванням проводиться відновлення лісів, закладання лісових масивів. Створюються полезахисні лісосмуги для захисту ґрунтів від вітрової та водної ерозії. Усі лісогосподарські роботи виконуються на наукових засадах, з урахуванням рекомендацій лісівництва – науки про життя лісу та його вирощування.

Щороку, восени, нашим лісгоспом проводиться заготівля та зберігання насіння лісових порід, а саме: дуб, сосна,ялина. Адже, навесні, проводиться засадження нових ділянок лісу.Слід підкреслити, що кожна лісова деревна порода становить єдність із своїм специфічним середовищем. Так, сосна типова для піщаних ґрунтів, вільха – рослина річкової заплави, а дуб типовий представник лісостепових родючих ґрунтів, де він росте в суміші з іншими листяними породами (липа, клен, граб та ін.). 

Єдність лісу із своїм середовищем є суперечлива і вона виявляється в їхній безперервній взаємодії. Наприклад, для успішного росту дерев потрібна волога в ґрунті, а корені дерев висушують його, крони ж затримують значну кількість опадів, які потім випаровуються з ґрунту в повітря. Сходи ялини потребують рівномірної температури, а приморозки чи спека пошкоджують їх. Місця, де сходять ялини, займають березки чи осички, які більш витривалі. Від суперечності між ялиновим самосівом і середовищем змінюється рослинність ділянки, внаслідок чого потім змінюється середовище. Згодом, коли підрослі берези й осики створять затишок, виникають сприятливі умови для росту сходів тіневитривалої ялини, які довгий час ростуть під захистом беріз і осик, поки не випередять їх у рості. Світлолюбні берези і осики опиняються під пологом ялин, не витримують затінення і через деякий час починають відмирати. Внаслідок такого взаємопов’язаного складного процесу виникає ялиновий ліс. Ліс постійно розвивається й оновлюється за складом деревних порід і умовами їх виростання.