Натисніть "Шукати" для пошуку інформації що вас цікавить
Зачекайте будь ласка, ми виконуємо ваш пошуковий запит...
ДП "Шепетівський військовий лісгосп"

На території Шепетівського військового лісгоспу функціонує нижній склад,загальною площею 0,4 га, куди потрапляє весь лісозаготівельний матеріал, зі всіх відвединих  у рубку головного користування чи санітарну рубку ділянок лісхозу. Виробнича база як і управління лісгоспу розміщені у м. Шепетівка. Обсяг заготівлі лісопродукції сягає щорічно в межах 45 тис.м3.

Лісопильне виробництво є важливим процесом первинної механічної обробки ділової деревини. Сучасні нижні склади - це високомеханізовані, та автоматизовані лісопереробні підприємства.

Лісопиляння є трудомістким процесом у порівнянні із заготівлею деревини, потребує підготовки пиломатеріалів перед відправкою їх до споживача (сортування, сушка, ув'язування в пакети тощо), спеціального устаткування для цього, складських приміщень. Транспортування пиломатеріалів потребує спеціальних видів транспорту (лісовози, залізниці з відповідним рухомим складом) і розвинутих шляхів сполучення.

Доставлена на нижній склад деревина розвантажують з лісовозного транспорту, причому розвантажують або безпосередньо на лінії оброблення, або в буферний запас. Потім із запасу деревина подаються на лінії оброблення та після оброблення і сортування.  Лісоматеріали з накопичувачів складають в штабелі, де їх зберігають до моменту відвантаження на магістральні види транспорту - залізничні вагони або автотранспорт.

 Продукція нижнього складу включає:

         ·       лісоматеріали круглі для виробітку пиломатеріалів і заготовок (пиловник);

         ·       будівельний ліс;                      

         ·       лісоматеріали для виготовлення целюлози;

         ·       лісоматеріали для лущення;

Також на території нижнього складу функціонує деревообробний цех,  де виготовляється різні види продукції.

Пройшовши всі етапи від заготівлі на ділянках, до потрапляння на нижній склад, частина лісозаготівельного матеріалу опиняється у деревообробному цеху. У цеху розташовані дві лінії подачі та обробки деревени, також є відділ сушки. Цех виготовляє доски різної товщини, частково запущено виготовлення меблів та суміжних товарів.